Гостьова книга
Русский
УкраЇнська
Вхід Реєстрація

Коментар юридичної служби АЛТУ стосовно виїзду громадян за кордон під час мобілізації.

Основні проекти АЛТУ

Частиною 6 статті 22 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» передбачено,що громадянам, які перебувають на військовому обліку, з моменту оголошення мобілізації забороняється зміна місця проживання без дозволу посадової особи, визначеноїу частині 3 цієї статті, якими є, зокрема керівники органів, де вони перебувають на обліку.

Тобто, громадяни, які перебувають на військовому обліку під час мобілізації повинні отримати зазначений дозвіл при зміні в Україні місця проживання.

Порядок виїзду громадян України за кордон регулює Закон України  «Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України». Статтею 6 цього закону не передбачена можливість обмеження громадян України у їх праві виїзду за кордон під час проведення мобілізації.

Прикордонна служба заявляє, що у відповідності до чинного законодавства України (зараз діє постанова Кабінету Міністрів України від 27 січня 1995 р. N 57, якою затверджені Правила перетинання державного кордону громадянами України) при перетинанні державного кордону пред’явлення довідок з військоматів не передбачено. При цьому вони порадили звертатися на їхню «гарячу лінію» у випадках, коли від громадянина будуть вимагати подібні довідки.

Тому громадяни України, які підлягають мобілізації, можуть вільно перетнути державний кордон і не зобов’язані пред’являти жодного підтверджуючого документу, виданого органом, що здійснює облік, за умови, якщо щодо них не порушено в установленому законом порядку кримінального провадження та не оголошено у розшук.

30 січня 2015р. Президентом України було видано Указ № 40/2015 «Про додаткові заходи щодо забезпечення проведення часткової мобілізації у 2015 році», яким надано доручення Кабміну опрацювати питання щодо законодавчого врегулювання порядку виїзду за кордон громадян України, які підлягають призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, та за результатами внести в установленому порядку відповідні пропозиції. Тобто лише після внесення відповідних змін у законодавство може бути ускладнено процедуру перетину державного кордону.

Інформація підготовлена завдяки юридичній службі компанії ТЕЗ ТУР.

Інформація про асоціацію
Тестування агенцій Національний туристичний форум


Кодекс усталеної ділової практики
і правила професійної етики
 
Правила використання